31 августа, 2014. 17:00. Чернигов, стадион имени Юрия Гагарина, 820 зрителей

«Десна»: 1.Федоренко – 5.Чуланов, 4.Мельник (к), 6.Леонидов, 18.Сухомлинов, 9.Кондратюк (16.Сердюк, 90+1), 10.Воронченко, 11.Бовтрук, 7.Козак (15.Фурта, 80), 12.Картушов (14.Каркошкин, 76), 8.Деребчинский (23.Агапов, 71). Главный тренер – Александр Рябоконь. Запас: 13.Шевченко, 19.Малюк, 27.Смалько.
«Сталь»: 33.Комарицкий – 21.Максименко, 14.Назаренко, 5.Ковалёв (к), 3.Хромых – 25.Тимофеенко (2.Ермаков, 76), 4.Логинов, 9.Скарлош (20.Мамутов, 70), 19.Масалов, 10.Гордя (17.Полюлях, 63) – 11.Локтионов (7.Хамид, 90+5). Главный тренер – Вадим Плотников. Запас: 31.Ганев, 8.Жданов.
Предупреждения: Кондратюк, 57; Картушов, 61 - Скарлош, 31; Полюлях, 64; Мамутов, 72; Масалов, 76.
Удаление: Масалов, 90+2 («Сталь», повторное предупреждение).
Арбитры: Дмитрий Кононов (Донецк), Тарас Клименко (Киев), Валентин Куцев (Киев), Алексей Драчёв (Чернигов).
Наблюдатель арбитража – Роман Зань (Львов).

На гру чернігівці вийшли в максимально незвичному складі захисної ланки – три з чотирьох основних беків вилетіли з гри через вірусну інфекцію, а опорний півзахисник Щедраков «відпочивав» через червону картку, отриману в Миколаєві. Забігаючи наперед, відзначимо, що великою проблемою це не стало – гості не надто навантажували захист чернігівців роботою. Втім, вистачило й одного разу.

Перший небезпечний момент виник вже на 2 хвилині. Після подачі кутового Масалов поклавши корпус бив з лінії карного. Але паралельності площині поля досягнути не вдалося – м’яч полетів значно вище воріт. Власне й надалі команди грали напівмоментами – то Локтіонов на вологому полі відпустить далеко м'яч і втратить шанс вийти сам на сам, то воротар і захисники «Сталі» влаштують пожежу, жонглюючи м’ячем біля власних воріт і давши шанс суперникам тричі проштовхнути м'яч в сітку. Втім, чернігівці так само зіграли в ці секунди недолуго.

І лише в середині тайму вдалося зафіксувати перший удар у ствір воріт. Воронченко підключився до атаки і розрядив гармату метрів з 20-22. Комарицький зіграв прекрасно, відбивши кулаками потужний постріл. А добивання Бовтрука з такої ж дистанції виявилося неточним – м’яч пролетів в метрі від стійки. Взагалі, дальні удари мали би стати головною зброєю команд, враховуючи зливу, що розпочалася на стартових хвилинах гри і не вщухала весь перший тайм. Але на практиці вийшло не зовсім так. Били нечасто, а коли били, то неточно, як, наприклад Скарлош з 18 метрів з вигідної позиції.

А наприкінці першого тайму гості повели в рахунку в ситуації, яка зовсім на це не натякала. Довге закидання з власної половини поля на хід Локтіонову завершилося виходом Федоренка за межі карного майданчика. Воротар спробував вибити м'яч, але той відскочив від мокрого газону по несподіваній траєкторії і влучив в стегно голкіперу. Вийшов прекрасний пас на порожні ворота, який з вдячністю перетворив на гол центрфорвард «Сталі» - 0:1.

Другий тайм проходив вже під безхмарним небом. Натомість хмари почалися збиратися над воротами Комарицького. Спочатку Леонідов, що підключився на розіграш кутового залишився на самоті прямо перед воротарем – і м'яч прилетів йому якраз на голову. Як в тому випадку можна було прибити вище воріт сказати може лише сам захисник.

За хвилину-другу Деребчинському не вистачило лічених сантиметрів, щоб замкнути з лінії воротарського простріл з правого флангу. Подачу кутового господарі знову не перетворили на гол – м'яч після удару Бовтрука і рикошету пролетів поруч зі стійкою. Врятував голкіпер «Сталі» команду і в наступній атаці, коли Бовтрук приклався до м'яча, пробивши зльоту. Добивання на себе прийняв Назаренко, який після цього ще з хвилину виходив від нокдауну.

Гості відповіли нереалізованим виходом сам на сам Локтіонова (Федоренко реабілітувався і виграв дуель), але цілісної картини останні 20 хвилин на полі не спостерігалося: заміни, затягування часу, не зовсім джентльменська гра в центрі поля (всі жовті були показані за порушення правил в центрі).

Швидкості явно не вистачало, а вимушена заміна Картушова через ушкодження взагалі зробила атакуючу гру «Десни» безальтернативною – рухався попереду лише Бовтрук, а всі інші робили вигляд. Вихід на поле свіжих Агапова і Фурти картину не змінив – форварди розчинилися в захисних порядках «сталеварів».

І лише на останній хвилині основного часу Агапов дав знати, що він на полі – обіграв одного за одним трьох суперників, увірвався в карний майданчик по лицьовій лінії, але надійно зіграв голкіпер, який перервав силовий простріл так, що м’яч полетів у бік, де не було нікого з «деснянців», готових зіграти на добиванні.

Сергей Кириченко, специально для UA-Футбол

Вадим Плотников: - У «Стали» нет возможности полноценно тренироваться: дома мы работать по понятным причинам не можем, а денег, чтобы на постоянной основе поселиться на какой-нибудь базе и готовиться к играм, у клуба нет. Поэтому мы собираемся за день-два перед играми и выступаем с чистого листа – без тренировок. Как следствие, команда находится в слабом функциональном состоянии. К тому же нас покинуло 8 человек основного состава, еще двое травмированы – взяли много молодых, некоторых из которых до этого даже не видели. По всем этим причинам легкой игры нами не ожидалось. Было сложно, выглядели мы не лучшим образом, но ребята выстояли. Мы изначально планировали в первую очередь закрыть игру, обезопасить свои ворота и сыграть на контратаках. И это сработало. Да, нам сопутствовала удача, но одним только везением объяснять победу нельзя.

Александр Рябоконь: - Сегодня первый тайм прошел в позиционной борьбе – играли практически без моментов. После перерыва мы провисели почти весь тайм на чужих воротах, создавали моменты, вскрывали фланги… Увы, но завершать атаки оказалось некому. Не стоит забывать и про кадровые вопросы. Вирус вывел из строя трех основных защитников: Смалько, Кавацива и Жука. Плюс дисквалифицированный Щедраков… При нашей скромной лавке это серьезная проблема. К тому же вторую игру подряд подводит наш вратарь – в Николаеве, когда хозяева забивали ключевой второй гол, и сегодня… Есть разные периоды, но всегда надо уметь держать удар – вставать и идти дальше.